Časté dotazy

Vy se ptáte, my odpovídáme

Do vláken a textílií pronikají nečistoty, díky kterým vznikají bakterie, roztoči nebo plísně. Díky těmto nežádoucím faktorům dochází k blednutí barev, sešlosti vláken a dostavuje se zápach. Pravidelným čištěním prodlužujete životnost koberce nebo sedačky, zlepší se vzhled a struktura vláken. Zbavíte se mikroorganismů, které mohou mít negativní účinky na vaše zdraví.

Čím více péče budete věnovat koberci a sedačce, tím déle si udrží jejich vlákna tvarovou stálost, vzhled a odolnost. V případě běžné údržby doporučujeme čistit minimálně dvakrát do roka. Jednou za rok je naimpregnujte.

Nevyplatí, ba dokonce vás čištění může vyjít mnohem dráž, než v případě objednání si specializované firmy. Nikdy totiž nevíte, kdo měl před vámi tepovač půjčený a jak s ním zacházel. V případě poruchy přijdete nejen o částku za půjčení, ale také o vratnou kauci, která se pohybuje klidně i kolem 2 000 Kč. Musíte také znát postupy, jak s tepovačem pracovat, jakou chemii a kolik můžete použít a v neposlední řadě NESMÍ nikdy dojít k úplnému promočení sedačky nebo koberce.

Vše záleží podle toho, co potřebujete vyčistit, jaká je míra znečištění a stáří čalounění nebo koberce. Ceny jsou vypočítány tak, aby se pokryly náklady spojené s čištěním a v případě zákazníka bylo dosaženo co nejlepšího výsledku.

Minimální doba každého čištění se pohybuje kolem 1 až 1,5 hodiny. Časový rozsah je daný velikostí plochy, která má být vyčištěná a mírou znečištění.

Vždy takovou, u které si můžete na internetu ověřit reference. Každá specializovaná firma by měla mít vlastní webové stránky, stránku na sociálních sítích, kde si lze prohlédnout jejich práce nebo zápis v katalogu na Firmy.cz. NIKDY si domů nezvěte jednotlivce, kteří na sociálních sítích inzerují služby v oblasti čištění/tepování, aniž byste si o nich zjistili potřebné informace. Většinou jde o nekvalifikované osoby, které své služby nabízejí za směšné částky, čemuž následně odpovídá i kvalita práce. Navíc nemají ani patřičná oprávnění k provozování této činnosti.

Naši klienti

Nenechte si ujít žádnou novinku

Dostávejte informace o slevách, soutěžích a různých zvýhodněních